دکتر محمد حسین دلشاد؛ فوق تخصص درد

صفحه اصلی » خدمات

خدمات

خدمات ارائه شده توسط دکتر محمدحسین دلشاد در حوزه درد

Stem cell injection

تزریق سلول‌های بنیادی

سلول‌های بنیادی به‌طور طبیعی در بدن وجود دارند و در مغز استخوان تولید می‌شوند. در مواقعی که بدن در قسمت‌های مختلف دچار آسیب‌دیدگی شده سیگنال‌هایی در بدن داده می‌شود تا سلول بنیادی تولید شده به قسمت مورد نظر هدایت شود.

این سلول‌های توسعه نیافته در انواع مختلفی تولید می‌شوند. در برخی از شرایط که بدن در قسمت‌هایی مانند سلول‌های عضلانی، عصبی و… دچار مشکل شده است، 

سلول‌های توسعه نیافته به این نوع از سلول‌ها (سلول‌های موردنیاز) تبدیل شده و بافت آسیب‌دیده ترمیم می‌شود. پزشک با تزریق سلول بنیادی که از بدن خود بیمار گرفته می‌شود، جهت درمان مشکلاتی همچون آرتروز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیزر دیسک (PLDD)

کمردردهای مزمن که ناشی از دیسک در افراد ایجاد می‌شود، می‌تواند دردهای آزاردهنده‌ای برای آنها داشته باشد. لیزر دیسک که به‌عنوان روشی حداقل تهاجمی شناخته می‌شود، برای رفع این مشکل به کار گرفته می‌گیرند.

فیبرهای نوریِ اشعه لیزر از سطح بدن بدون هیچ برش و جراحتی به دیسک وارد می‌شود، حرارت لیزر توسط پزشک قابل کنترل است. این روش درمان برای افرادی که دچار دیسک بیرون زده هستند، درمانی بسیار موثر است.

لیزر دیسک
لیزر پرتوان

لیزر پرتوان

لیزر پرتوان از دیگر روش درمان‌های حداقل تهاجمی است که جهت درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله خارپاشنه، آرتریت، آرنج تنیس بازان، پارگی تاندون و غیره کاربرد دارد. در لیزر پرتوان نور به‌صورت پرتوهای موازی بر قسمت موردنظر ساطع می‌شود. لیزر پرتوان اثر ضدالتهابی دارد و مانع انتقال پیام درد به مغز می‌شود.

رادیوفرکوئنسی مفاصل

افرادی که به‌دلیل دردهای کمر، گردن، مفصل زانو و … دچار مشکل شده‌اند و به درمان‌هایی از جمله فیزیوتراپی و دارو پاسخ مثبتی نداده‌اند، انجام رادیوفرکوئنسی پیشنهاد می‌شود. با استفاده از فلوروسکوپی، نیدل را در جای درستی قرار می‌دهند و روند درمان را آغاز می‌کنند. این روش درمانی برای افرادی که به‌دلیل مشکلات عصبی دچار آسیب شده‌اند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رادیوفرکوئنسی مفاصل
ترزیق به مفاصل زانو

تزریق به مفاصل زانو

آرتروز زانو منجر به خشکی و ساییدگی مفاصل بر یکدیگر می‌شود و در نهایت تورم را در زانو ایجاد می‌کند، افرادی که با راهکارهایی از جمله فیزیوتراپی درمان نشده‌اند، تزریق به مفصل زانو برای آنها انجام خواهد گرفت.

تزریقات مختلفی که بسته به شرایط بیمار توسط متخصص درد برای بیماران انجام می‌شود به شرح زیر است:

  • اوزون
  • کورتیواستروئید
  • پلاسمای غنی از پلاکت
  • هیالورونیک اسید

دیسکوژل

تزریق دیسکوژل که برای درمان دیسک به کار برده می‌شود، ماده‌ای ژله‌ای است. هنگام تزریق دیسکوژل، ژل راه خود را جهت قرار گیری در محل مناسب، پیدا خواهد کرد تا به فتق برسد. در نهایت بیمار پس از تزریق، کاهش فشار و کاهش تحریک اعصاب را تجربه خواهد کرد.

تزریق دیسکوژل به کمر

تماس با ما

تهران، ضلع شمالی میدان ونک، کوچه صانعی، پلاک 50، واحد 13، طبقه چهارم

البرز، کرج، خیابان ٤٥ متری گلشهر، ارغوان غربی

با ما در ارتباط باشید

Design and Programming by Medformed

دکتر محمدحسین دلشاد

متخصص بیهوشی، فلوشیپ درد، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز

منو سایت