کاربرد لیزر پرتوان برای تسکین درد

به‌کارگیری لیزر پرتوان یکی از مواردی است که برای درمان دردهای مزمن و حاد بیماران در نظر گرفته می‌شود. این انرژیِ نوریِ ناشی از لیزر می‌تواند درد و التهاب را تا حدی کاهش دهد و منجر به تسریع روند بهبودی در بافت‌های آسیب‌دیده شود. همچنین با تحریک و بازسازی عصب، بیماران شاهد بهبودی خود خواهند بود.

شاید در گذشته زمانی که بیمار دچار دردهای مزمن در قسمت‌هایی از بدن از جمله کمر، دست و… می‌شد، راهکارهای تهاجمی را برای بیماران در نظر می‌گرفتند. امروزه پزشک فوق تخصص درد با شناسایی علت درد سعی بر آن دارد که روش‌های نوین و غیرتهاجمی درمانی را برای بیماران در نظر بگیرد.

لیزر پرتوان برای ستون فقرات
لیزر پرتوان برای ستون فقرات

راه های تماس با مطب و گرفتن وقت

انجام لیزر پرتوان

توسط دکتر محمد حسین دلشاد فوق تخصص درد

درخواست مشاوره آنلاین

آشنایی بیشتر با لیزر پرتوان برای درمان درد

اخیرا پزشکان این روش درمانی را به منظور تسریع در روند بهبودی برای بیماران در نظر گرفته‌اند. لیزر پرتوان بافت عمیق قسمت مورد نظر را بدون جراحی و بدون استفاده از دارو تسکین می‌دهد و روند بهبودی را تا ۳ برابر افزایش خواهد داد. با لیزر پرتوان گردش خون نیز در این ناحیه چندین برابر می‌شود.

نحوه عملکرد لیزر درمانی به چه صورت است؟

نور لیزر، درد ناشی از آسیب وارد شده، التهاب و عدم عملکرد عضلات بدن را بهبود می‌بخشد و با تحریک سلول‌ها آنها را قادر می‌سازد تا با شروع واکنش‌های بیوشیمیایی، عملکردی جهت بهبودی داشته باشند.

لیزر درمانی با وارد کردن فوتون به بافت‌ها، انرژی دادن به سلول‌های آسیب‌دیده و افزایش گردش خون منجر به تسکین درد می‌شود. این روند باعث ایجاد پاسخ‌های درمانی بسیار خوبی در بدن می‌شود. همچنین التهاب کاهش پیدا می‌کند و در نهایت درد کاهش یافته و حتی به‌طور کلی برطرف می‌شود. با لیزر پرتوان بیماران نتیجه سریع‌تری را از تسکین درد شاهد خواهند بود.

با استفاده از لیزر پرتوان چه مشکلاتی را می‌توان درمان کرد؟

لیزر با نفوذ به بافت عمیق می‌تواند به‌طور چشمگیری دردهای ناشی از مشکلات زیر را کاهش دهد:

 1. فشار و درد ناشی از کمر
 2. فتق دیسک
 3. سندرم تونل کارپال
 4. آرنج تنیس‌بازان
 5. TMJ
 6. آرتروز
 7. کمک به افزایش روند بهبود پس از جراحی
 8. انواع سردرد از جمله میگرن
 9. آسیب‌های ورزشی مانند کشیدگی همسترینگ
 10. خار پاشنه

و بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات دیگر در مفصل، عضله و… که منجر به درد و التهاب شده است.

لیزر پرتوان و درمان درد
لیزر پرتوان و درمان درد
درمان درد توسط لیزر پرتوان
درمان درد توسط لیزر پرتوان

آیا لیزر درمانی دردناک یا خطرناک است؟

هنگامی که تحت درمان با لیزر پرتوان هستید، هیچ مشکل یا دردی را احساس نمی‌کنید. تنها ممکن است گرمای عمیق و ملایم در پوست خود احساس کنید. علاوه بر این، تا به حال هیچ عارضه قابل توجهی ناشی از این روش درمانی ایجاد نشده است. از آنجایی که یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی است، در اغلب مواقع هیچ مشکلی را برای بیماران ایجاد نمی‌کند.

این روش درمانی ممکن است برای بیمارانی که زخم یا جای زخم در بدن خود دارند، انجام نگیرد؛ چراکه، گرما را به دلیل وجود زخم دوچندان احساس خواهند کرد.

آیا لیزر درمانی نتایجی دائمی را به همراه دارد؟

با این وجود که لیزر پرتوان برای تسکین درد کاربرد دارد؛ اما تنها هدف به‌کارگیری از آن تسکین درد نیست. با استفاده از لیزر پرتوان می‌توان به تسریع روند بهبودی کمک کرد، در حقیقت هدف رفع عامل ایجاد درد است.

فواید درمانی با استفاده از لیزر پرتوان

با لیزر درمانی، به دلیل ایجاد کلاژن و تسریع در روند بهبود عضلات، شاهد درمان خود خواهید بود و درد کمتری را پس از اتمام لیزر درمانی شاهد خواهید بود یا در برخی از مواقع هیچ دردی پس از آن نخواهید داشت. علاوه بر این، جریان خون با استفاده از این روش افزایش پیدا می‌کند و بافتی سالم ایجاد خواهد شد.

از فواید آن می‌توان به بهبود چنین مشکلاتی اشاره کرد:

 • درد مزمن در ستون فقرات
 • نوروپاتی محیطی
 • التهاب
 • میگرن
 • درد شانه، مفصل ران یا زانو
 • تاندونیت
آیکون سایت دکتر محمد حسین دلشاد

خدمات دکتر دلشاد